Biel wróciła do łask

By 12 kwietnia 2015 blog No Comments

Przechodziliśmy już mody wnętrzarskie na wysoki połysk, na wzorzyste forniry zebrano, kolor wenge też swego czasu święcił trumfy. Jednak historia zatacza koło i w rezultacie zawsze wracamy do źródła.

We wnętrzach tym źródłem jest biel i naturalne drewno. Bardzo popularne i łatwo dostępne w czasach PRL-u, do dziś niektórym kojarzą się ze zwykłością i brakiem towarów na sklepowych półkach. Na szczęście, współczesny rynek wnętrzarski potrafi z tych materiałów wydobyć duszę i dziś biel przeżywa swoją drugą młodość.

biel_1

Dlaczego będziemy wracać do białego? Bo to klasyka, baza, którą można modyfikować innymi elementami. Zawsze będzie elegancka i stylowa. Stanowi trzon wielu przepięknych stylizacji wnętrzarskich. Wywołuje efekt świeżości i czystości. Mody będą się zmieniały, a biel zawsze będzie królową. Od tylu lat żaden inny kolor na trwałe jej nie zdetronizował.

 

Białe, proste i gładkie drzwi mają aktualnie ogromne powodzenie. Bez zbędnych ozdobników, nawet bez przeszkleń. Im prostsze, tym lepsze. Wybór białych drzwi zagwarantuje uniwersalny design na długie lata. Dodatki i wyposażenie ruchome można zmienić do woli, natomiast białe drzwi będą pasować do wszystkiego. Dodatkowo rozjaśnią wnętrze i powiększą je optycznie.

biel_2

Z białym skrzydłem dobrze komponuje się prostota i minimalizm, dlatego zawiasy ukryte i drzwi bezprzylgowe będą trafnym wyborem. Skrzydło i opaski ościeżnicy stworzą jedną płaszczyznę na ścianie.

Jeszcze bardziej minimalistycznym rozwiązaniem jest wybór drzwi białych w ościeżnicy ukrytej, dzięki której zlicujemy skrzydło z powierzchnią ściany. Takie rozwiązanie jest idealne do nowoczesnych, prostych wnętrz.

biel_3

Białe drzwi są dopełnieniem całości. Świetnie sprawdzą się w otoczeniu bardziej charakterystycznych mebli czy elementów dekoracyjnych. Stworzą z nimi spójną całość i nie będą inwazyjne, a jednocześnie nadadzą charakteru i dopełnią wnętrze.

Ponadto bardzo dobrze komponują się z naturalnym dębem na podłodze. Takie połączenie to klasyka, która nigdy się nie znudzi!