Drzwi MDF

Drzwi powinny być nie tylko estetyczne, ale również pełnić funkcję ochronną i zabezpieczającą. Powinny więc pełnić rolę skutecznej zapory niezależnie od miejsca ich montażu. Drzwi chronią przed hałasem i gwarantują bezpieczeństwo. Są również ważnym elementem wystroju wnętrza, dla-tego ich wybór nie może być przypadkowy. Istotny jest zarówno ich sposób wykonania, ozdoby, dodatki, kolorystyka i wreszcie materiał. Niesłabnącą popularnością cieszą się drzwi MDF, które nadają wnętrzu charakter oraz zachwycają swoja funkcjonalnością. Oferujemy najlepsze rozwiązania, wysokie jakości materiały oraz nieprzeciętny design.

drzwi mdf

wejście do pokoju

Drzwi MDF – najpopularniejsze rozwiązanie

Wybór drzwi to decyzja na lata, zatem trwałość i funkcjonalność wydają się być zasadniczymi czynnikami, które mają bezpośredni wpływ na finalny wybór konkretnego modelu. Drzwi MDF to jedno z częściej spotykanych rozwiązań zarówno w domach prywatnych, jak i firmach oraz budynkach komercyjnych. Płyta pilśniowa, materiał drewnopodobny to jedne z kilku określeń, które opisu-ją rodzaj materiału służącego do produkcji tego typu drzwi. Dzięki zastosowanej technologii są one trwałe, bezpieczne, funkcjonalne i estetyczne, zupełnie jak modele wykonane z wysokiej jakości drewna. Niezaprzeczalnym atutem materiału drewnopodobnego jest także jego cena. W przeciwieństwie do drzwi wykonanych z drewna te z MDF są znacznie tańsze.

Drzwi MDF zostały wykonane z płyty z włókien drzewnych z dodatkami, które utwardzono w specjalnych warunkach. Dzięki wysokiej temperaturze i dużym ciśnieniu płyta zyskała jakość i twardość, co sprawia, że stała się popularnym materiałem wykorzystywanym w stolarstwie. MDF to skrót od Medium Density Fibreboard i w fachowym języku jest dokładnym oznaczeniem płyty. Najważniejszą informacją, którą zdradza tajemnicza nazwa jest gęstość płyty, która wynosi od 650 do 850 kg/m3.

Dlaczego powinieneś pomyśleć o drzwiach MDF?

Trwałe i estetyczne drzwi z płyty MDF cieszą się ogromną popularnością w budynkach mieszkalnych, jak i komercyjnych. Jej przystępna cena jest zdecydowanie największą zaletą. Ponadto drzwi MDF są znacznie lżejsze od tych wykonanych z surowego drewna i co ciekawe wykazują się o wie-le większą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Wbrew pozorom drzwi drewniane oprócz specyficznej faktury nie są tak ciekawą alternatywą, jak te wykonane z MDF.

Jakość płyty jest uzależniona od wielu czynników. Producent zazwyczaj podaje jej specyfikację techniczną, jednakże dla pewności warto skonsultować się z profesjonalistami, którzy wyjaśnią, które z drzwi są godne Państwa uwagi. Gęste wypełnienie drzwi z płyty MDF zapewnia wysoki po-ziom dźwiękoszczelności i trwałości ogniowej, co jest dodatkowym atutem tego rozwiązania. Zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi propozycjami, które zamieściliśmy w naszej ofercie.

drzwi z mdf warszawa