Drzwi na wysokości

By 12 kwietnia 2015 blog No Comments

Mieszkanie w zadbanej kamienicy z wysokimi pomieszczeniami i oknami marzy się niejednemu z nas. Do tego drewniane podłogi, drewniane belki pod sufitem i rozłożyste żyrandole. Takie mieszkania mają mnóstwo przestrzeni i są dobrze doświetlone. W takich mieszkaniach lepiej się oddycha i żyje.
Jednak nie każdy jest aż tak wielkim szczęściarzem. Większość z nas zadowala się mieszkaniami, które mają pomieszczenia standardowej wysokości i dość małe okna. Na niewielkim metrażu trudno jest dokonać cudów i powiększyć przestrzeń optycznie. Jednak nie jest to nie możliwe. Mamy na to trzy sposoby:

1. Wysokie drzwi
Smukłe, strzeliste, wysokie aż do samego sufitu. Nie dzielą przestrzeni na kawałki i dzięki temu nie skracają jej optycznie, a wręcz przeciwnie, jeszcze dodają centymetrów. Drzwi z opaskami pionowymi bez górnej poprzeczki. Skrzydło dochodzi do sufitu i po otwarciu powiększa przestrzeń między pomieszczeniami. Rozwiązanie proste, ale bardzo efektowne i skuteczne.

wysokosci_1

2. Drzwi z lustrem
Lustra powiększają pomieszczenia, dzięki odbijaniu przestrzeni. Nowe technologie umożliwiają zamocowanie lustra na powierzchni drzwi. Dzięki temu można zaoszczędzić miejsce w łazience lub garderobie. Przy jednoczesnym zastosowaniu tego sposobu ze sposobem pierwszym uzyskamy oszałamiający efekt.
wysokosci_2

3. Drzwi w jasnych kolorach
Biały jest bardzo wdzięcznym kolorem. Jest idealną bazą do wszystkich innych odcieni. Jasne powierzchnie powiększają optycznie pomieszczenie, dlatego warto zrobić z nich kolor wiodący w małych wnętrzach. Na pewno odwdzięczy nam się świeżością i lekkością.
wysokosci_3