Drzwi MDF

Drzwi powinny być nie tylko estetyczne, ale również pełnić funkcję ochronną i zabezpieczającą. Powinny więc pełnić rolę skutecznej zapory niezależnie od miejsca ich montażu. Drzwi chronią przed hałasem i gwarantują bezpieczeństwo. Są również ważnym elementem wystroju wnętrza, dla-tego ich wybór nie może być przypadkowy. Istotny jest zarówno ich sposób wykonania, ozdoby, dodatki, kolorystyka i wreszcie materiał. Niesłabnącą popularnością cieszą się drzwi MDF, które nadają wnętrzu charakter oraz zachwycają swoja funkcjonalnością. Oferujemy najlepsze rozwiązania, wysokie jakości materiały oraz nieprzeciętny design.

Drzwi MDF – najpopularniejsze rozwiązanie

Wybór drzwi to decyzja na lata, zatem trwałość i funkcjonalność wydają się być zasadniczymi czynnikami, które mają bezpośredni wpływ na finalny wybór konkretnego modelu. Drzwi MDF to jedno z częściej spotykanych rozwiązań zarówno w domach prywatnych, jak i firmach oraz budynkach komercyjnych. Płyta pilśniowa, materiał drewnopodobny to jedne z kilku określeń, które opisu-ją rodzaj materiału służącego do produkcji tego typu drzwi. Dzięki zastosowanej technologii są one trwałe, bezpieczne, funkcjonalne i estetyczne, zupełnie jak modele wykonane z wysokiej jakości drewna. Niezaprzeczalnym atutem materiału drewnopodobnego jest także jego cena. W przeciwieństwie do drzwi wykonanych z drewna te z MDF są znacznie tańsze.

Drzwi MDF zostały wykonane z płyty z włókien drzewnych z dodatkami, które utwardzono w specjalnych warunkach. Dzięki wysokiej temperaturze i dużym ciśnieniu płyta zyskała jakość i twardość, co sprawia, że stała się popularnym materiałem wykorzystywanym w stolarstwie. MDF to skrót od Medium Density Fibreboard i w fachowym języku jest dokładnym oznaczeniem płyty. Najważniejszą informacją, którą zdradza tajemnicza nazwa jest gęstość płyty, która wynosi od 650 do 850 kg/m3.

Dlaczego powinieneś pomyśleć o drzwiach MDF?

Trwałe i estetyczne drzwi z płyty MDF cieszą się ogromną popularnością w budynkach mieszkalnych, jak i komercyjnych. Jej przystępna cena jest zdecydowanie największą zaletą. Ponadto drzwi MDF są znacznie lżejsze od tych wykonanych z surowego drewna i co ciekawe wykazują się o wie-le większą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Wbrew pozorom drzwi drewniane oprócz specyficznej faktury nie są tak ciekawą alternatywą, jak te wykonane z MDF.

Jakość płyty jest uzależniona od wielu czynników. Producent zazwyczaj podaje jej specyfikację techniczną, jednakże dla pewności warto skonsultować się z profesjonalistami, którzy wyjaśnią, które z drzwi są godne Państwa uwagi. Gęste wypełnienie drzwi z płyty MDF zapewnia wysoki po-ziom dźwiękoszczelności i trwałości ogniowej, co jest dodatkowym atutem tego rozwiązania. Zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi propozycjami, które zamieściliśmy w naszej ofercie.