Nowość OLIVARI – Klamki Dolce Vita i Twist

By 13 października 2014 Bez kategorii, news No Comments

Poetycki i wizjonerski projekt Marcela Wandersa łączy intuicję, urok i inspirację. Jest w stanie rozbudzić pasję do tradycji dawnych lat i smak zmysłowości w świecie projektowania wnętrz. Wanders zinterpretował motyw klamki w oryginalnym stylu glamour.

Dolce Vita z jej eleganckim i harmonijnym kształtem kusi by ją pieścić. Jak klejnot poprawia wygląd drzwi, będąc pięknym detalem na ich powierzchni. Inspirowany klasycyzmem element wraz cylindrycznym kształtem uchwytu doskonale łączy się w konstrukcji klamki, po raz pierwszy tworząc nową relację między dwoma pozornie przeciwstawnymi stylami.

Dolce-Vita

Architektoniczna skręcona fala jest kluczowym elementem w wielu projektach studia projektowego UNStudio. Teraz została zaadoptowana do projektu nowej klamki Twist. W klamce ten właśnie architektoniczny element został pomniejszony do skali człowieka. Twist jest prostym obiektem ze złożoną geometrią, która łączy dwa detale. Cylinder okalający oś klamki, który gładko przechodzi w płaską powierzchnię uchwytu. Ten ergonomiczny kształt poprzez stopniową transformację tworzy dynamiczny ruch zamrożony w materiale dając wrażenie równowagi pomiędzy nowoczesnym i klasycznym designem.

Twist