Przewodnik po drzwiach przesuwnych – część I

By 4 sierpnia 2015 blog No Comments

Drzwi przesuwne są bardzo atrakcyjnym i funkcjonalnym rozwiązaniem. Oszczędzają miejsce, robią wrażenie i mogą stanowić świetną ozdobę wnętrza.

Przygotowaliśmy więc przewodnik, który pozwoli rozeznać się w rodzajach tego typu drzwi, jaki systemach, na których są mocowane.

  1. DRZWI PRZESUWNE NAŚCIENNE
  • drzwi naścienne z maskownicą prowadnicy

Bardzo popularne rozwiązanie. Skrzydło jest wieszane na szynie prowadzącej nad otworem. Szyna jest osłonięta estetyczną maskownicą w kolorze skrzydła. W tym rozwiązaniu można także zastosować maskownicę otworu, co jest praktycznym rozwiązaniem, które likwiduje kłopot brudzenia się ściany. Warto też zastosować belkę odbojową, do której skrzydła dochodzi. Dzięki jej użyciu wyciszymy drzwi i zniwelujemy niepotrzebne szczeliny.

Przesuwny-chowany-kopia

  • drzwi naścienne na prowadnicy z osłoną aluminiową

System ten dobrze prezentuje się zarówno ze skrzydłem drewnianym, jak i szklanym. Prowadnica także jest osłonięta maskownicą, ale jest to inny materiał: aluminium lub stal nierdzewna. Takie rozwiązanie wygląda bardzo nowocześnie i elegancko.

agile_glas_wohnen_schliessen_641x451.jpg_image_ambiente_product_image_detail_zoom

  • drzwi naścienne na listwie aluminiowej

Bardzo efektowne i proste rozwiązanie. Skrzydło jest przed systemem prowadzącym, jest zawieszone znacznie nad otworem. Na pierwszym planie widzimy jedynie skrzydło. Ten system ma wbudowane dwa spowalniacze – przy końcu toru, zarówno przy otwieraniu i zamykaniu. Oznacza to, że skrzydło w końcowym momencie zwalnia i samo dosuwa się bez hałasu i kolizji. Gama kolorystyczna listwy prowadzącej jest dość szeroka. Dobre wrażenie robi tytan czarny mat.

  • drzwi naścienne na systemie ukrytym

Magiczny system, który sprawia, że wydaje nam się, że drzwi płyną po ścianie. Czarodziejska różdżka to mechanizm ukryte za skrzydłem i w podłodze. Robi niesamowite wrażenie. Jest przystosowany do skrzydeł drewnianych i szklanych. Pasuje do wnętrz minimalistycznych, w których zastosowane najbardziej nowatorskie rozwiązania. Magiczny system przyciąga uwagę i stanowi zagadkę dla technicznych umysłów.

49284