Przewodnik po drzwiach przesuwnych – część II

By 12 sierpnia 2015 blog No Comments

W poprzedniej części naszego przewodnika po drzwiach przesuwnych przedstawiliśmy szereg rozwiązań drzwi w systemie naściennym. Druga część przewodnika traktuje o drzwiach przesuwnych w kasecie, co oznacza, że są zabudowane płytą g-k, a efekt końcowy jest taki, że sprawiają wrażenie, jakby przesuwały się w ścianie.

  • Drzwi w kasecie z oblistwowaniem

Drzwi przesuwne drewniane wraz z oblistwowaniem otworu w takim samym kolorze jak skrzydło. Popularne rozwiązanie, ponieważ jest dość przystępne cenowo. Efekt wizualny przy zamkniętych drzwiach jest podobny jak przy drzwiach klasycznie otwieranych. Często te dwa rozwiązania występują w jednym projekcie.

Przesuwny-chowany

  • Drzwi w kasecie bez oblistwowania

Kaseta jest przystosowana do obłożenia płytą g-k i wykończenia przez ekipę wykończeniową. Nie ma tu opasek, oblistwowania. Tylko wykończona, obrobiona na gładko ściana. To rozwiązanie minimalistyczne. Końcowy efekt: skrzydło wysuwające się ze ściany. Przy zastosowaniu odpowiednich akcesoriów można także zamontować na tym systemie drzwi szklane.

Foto-1_img572x429

  • Drzwi w kasecie teleskopowej

Idealne do wielkich przestrzeni biurowych, sal konferencyjnych w systemie podwójnym. Na każdą stronę po dwa skrzydła. Lub w systemie pojedynczym, gdzie dwa skrzydła zjeżdżają na jedną stronę. Jest idealne rozwiązanie do dużego otworu, gdzie nie ma możliwości, by skrzydła schodziły na dwie strony.

Foto-1_img572x429 (1)

  • Drzwi łukowe w kasecie 

Ciekawe wizualnie rozwiązanie, które pozawala zastosować drzwi wyprofilowane w łuk w oryginalnych wnętrzach architektonicznych. Tor jezdny w łuk i wózki z jednym kółkiem umożliwiają swobodny ruch skrzydła.