Światło przez drzwi

By 8 czerwca 2015 blog No Comments

Drzwi z przeszkleniami mają wielbicieli, ponieważ spełniają wiele funkcji. Doświetlają wnętrze, zazwyczaj ciemny korytarz, i sprawiają, że mieszkanie wydaje się być jaśniejsze. Dodatkowo nadają lekkości wnętrzu. Same drzwi też wyglądają mniej przytłaczająco, bo duże płaszczyzny szkła nadają im lekkości.

Przeszklenia w drzwiach mogą być bardzo duże i zajmować 3/4 powierzchni, a mogą stanowić niewielki element całości. W zależności od przeznaczenia i upodobań.

 

Ciekawym rozwiązaniem w drzwiach wewnętrznych są przeszklenia akrylowe, która są zlicowane z płaszczyzną skrzydła, dzięki czemu tworzą jednolitą płaszyznę. Nie występują w nich załamania czy uskoki. Jest to komfortowe rozwiązanie ze względów praktycznych, ponieważ nie ma miejsc, w których zbiera się kurz. Powierzchnia jest prosta, gładka, więc pasuje do każdego typu wnętrza bez zaburzania koncepcji.

swiatlo_01

Jednak najpopularniejszym rodzajem przeszkleń jest szkło hartowane lub bezpieczne. Szkło hartowane to pojedyncza tafla, a szkło bezpieczne to dwie tafle szkła sklejone folią. Najczęściej stosowane szkło jest mleczne lub satynowo-matowe, znacznie rzadziej wykorzystuje się szkło przezroczyste.

Wymienione wyżej rodzaje przeszkleń mogą być stosowane w drzwiach o budowie ramiakowej. W tym przypadku szkło jest obudowane z każdej strony. Tak zbudowane drzwi wyglądają bardziej klasycznie, więc często wykorzystuje się je do wnętrz urządzonych w stylu tradycyjnym.

swiatlo_02

Drugi sposób wykorzystania to szkło jako element konstrukcyjny drzwi, łączący ze sobą dwa elementy płyty poziomo lub pionowo. Jest to bardziej nowoczesne rozwiązanie i najczęściej jest wykorzystywane przy urządzaniu wnętrz nowoczesnych i nastawionych na prostą, lekką formę.

swiatlo_03

Szkło jest wdzięcznym dodatkiem, które może całkiem odmienić wystrój mieszkania czy domu. Dodaje elegancji połączonej z prostotą, pasuje do wszystkich stylów, warto więc je wykorzystywać przy tworzeniu zacisza domowego czy przestrzeni biurowych.