Drzwi do małych pomieszczeń

By 8 czerwca 2015 blog No Comments

Mimo że większość z nas marzy o przestronnych apartamentach i dużych domach, mieszkamy w mieszkaniach o mocno ograniczonej przestrzeni, którą trzeba rozsądnie rozporządzać. Małe metraże  pozwalają wykazać się kreatywnością podczas urządzania wnętrza i zmuszają do wymyślania wygodnych i funkcjonalnych rozwiązań.

Chcąc podarować sobie odrobinę luksusu, możemy wydzielić z przestrzeni małe pomieszczenie na dodatkową łazienkę przy sypialni czy garderobę. Warto jednak przy okazji zastanowić się nad trafionym oddzieleniem tej przestrzeni, które wpasuje się w stylistykę wnętrza, będzie wygodne i jednocześnie nie zabierze zbyt dużo miejsca.

 

Mamy trzy rozwiązania, które spełniają wszystkie warunki!

 

  1. Drzwi łamane

Wizualnie, po zamknięciu wyglądają jak tradycyjne drzwi rozwierne. Jednak po otwarciu widać, że nie mają zawiasów, a system prowadzący jest umieszczony w ościeżnicy i pozwala zsunąć dwie części skrzydła na jedną stronę. Podział części to 1/3 i 2/3. Można także zastosować je w formie drzwi dwuskrzydłowych. Nie jest to popularne rozwiązanie na rynku, ale wśród naszych klientów wzbudza wiele entuzjazmu, bo rozwiązuje wiele ich problemów podczas zagospodarowania wnętrza.

 

malych_01

  1. Drzwi przesuwne zabudowane

Inaczej nazywane też drzwiami przesuwnymi w kasecie. Efekt końcowy jest taki, że widzimy jakby drzwi przesuwały się w ścianie. Uzyskujemy go w ten sposób, że kasetę obudowujemy płytą z karton-gipsu i wykańczamy jak resztę ścian. Skrzydło drzwiowe możemy też pomalować w zbliżonym do ścian kolorze i uzyskać efekt ukrycia.

malych_02

  1. Drzwi przesuwne naścienne

Skrzydło można zamontować po dowolnej stronie otworu, jednak ze względu na mały metraż zazwyczaj montuje się jej od strony większego pomieszczenia. Drzwi przesuwają się po górnej szynie, którą można zbudować maskownicą w kolorze drzwi lub ze stali nierdzewnej czy aluminium.

malych_03

Zaletą wszystkich powyższych rozwiązań jest to, że nie mają żadnych systemów prowadzących w podłodze, dzięki czemu unikamy niepotrzebnego zbierania kurzu w miejscach, które trudno jest wyczyścić, a jednocześnie wyglądają bardzo efektownie.