Drzwi do zadań specjalnych

By 8 czerwca 2015 blog No Comments

Drzwi nie muszą być tylko nudnym elementem wyposażenia wnętrza. Ich zagospodarowanie i znalezienie nowego zastosowania zależy tylko od naszej kreatywności i pomysłowości. Bogactwo materiałów daje ogrom możliwości. Należy tylko dokładnie zastanowić się, na czym nam zależy najbardziej, na co brakuje nam miejsca na ścianach i przystąpić do działania.

Poniżej przedstawiamy najciekawsze zastosowania i rozwiązania związane z drzwiami wewnętrznymi:

 

  1. Drzwi z tablicą kredową

Znakomicie sprawdzą się w pokoju dziecięcym. Zapewniają dużą powierzchnią, którą nasze pociechy będą mogły zapełniać kolorowymi rysunkami i szlaczkami.

Dlaczego jednak dorośli mieliby się pozbawiać przyjemności pisania po drzwiach? Nie ma powodu do ograniczeń. Takie drzwi dobrze wypadną też w kuchni, gdzie czasem trzeba szybko zapisać przepis na pyszne ciasto, które koleżanka dyktuje przez telefon. Ciekawym zastosowaniem są też hasła motywacyjne, które można ścierać i pisać od nowa w zależności od potrzeby. Ograniczeniem jest tylko nasza wyobraźnia!

specjalnych_01

Źródło zdjęcia: http://wnetrza-ze-smakiem.pl/tablica-nie-tylko-szkolna/

 

  1. Drzwi z tablicą magnetyczną

Podobnie jak w poprzednim przypadku tablica magnetyczna sprawdzi się w dziecięcym królestwie. Kolorowe magnesiki, gry i plan lekcji zyskają na atrakcyjności, kiedy dzieci bezkarnie będą mogły je przyczepiać na drzwiach.

Dla dorosłych też jest to bardzo praktyczne rozwiązanie. W gabinecie, w biurze czy w kuchni – dobra organizacja to podstawa. Karteczki samoprzylepne okupujące biurka, komputery i lodówki mogą iść w zapomnienie.

specjalnych_02
Źródło: http://www.houzz.com/photos/593262/Cool-Magnetic-Sliding-Door-contemporary-kids-san-diego

 

  1. Drzwi z lustrem

Marzy ci się olbrzymie lustro, w którym da się obejrzeć całą sylwetkę, ale nie masz miejsca na ścianach? Mała łazienka, kompletnie umeblowany przedpokój, brak miejsca w garderobie to nie są problemy nie do przejścia. Zastosowanie lustra na drzwiach jest znakomitym rozwiązaniem, które nie zaburzy wystroju żadnego wnętrza, bo zawsze dodaje elegancji i optycznie powiększy przestrzeń.

specjalnych_03
Bardzo istotną zaletą powyższych rozwiązań jest to, że drzwi z drugiej strony mogą być takie jak pozostałe. Od strony pomieszczenia mamy skrzydło drzwiowe do zadań specjalnych, a od strony korytarza jest klasyczny wygląd, który z pozoru niczym się nie różni od pozostałych. Zaskoczenie na twarzach odwiedzających nas gości będzie bezcenne!