Drzwi jako element zabudowy ściennej

By 8 czerwca 2015 blog No Comments

Nadal w aranżacjach wnętrzarskich istnieje trend, by na większej przestrzeni wyróżnić jedną ścianę, która będzie wykończona w inny, często bardziej odważny sposób niż pozostałe. W zależności jaki materiał do tego wybierzemy, możemy uzyskać ciekawy, awangardowy efekt. Często do takich zabiegów wykorzystujemy wolną ścianą, w której nie ma otworu drzwiowego. Jednak teraz nie musimy już w ten sposób warunkować swojego wyboru, ponieważ sposoby wykończenia drzwi są bardzo szerokie. Właściwie, przy zachowaniu odpowiedniego ciężaru materiału, drzwi możemy pokryć, pomalować czy okleić wszystkim.

Poniżej przedstawiamy kilka rozwiązań, które sprawdzą się w każdym wnętrzu.

 

  1. Drzwi z zabudową lustrzaną

Od dawna wiadomo, że nic tak nie powiększa optycznie przestrzeni jak szkło. Dlatego można pokryć nim nie tylko ścianę, ale i drzwi, które się na niej znajdują. Efekt jest piorunujący, a rozwiązanie samo w sobie bardzo proste i korzystne cenowo.

 

  1. Drzwi z zabudową szklaną

Obowiązuje tutaj ta sama zasada, co przy lustrze. Z tym że możemy wybrać dowolny kolor lacobelu lub szkła lakierowanego na kolory z palety RAL oraz NCS. Dzięki temu rozwiązaniu uzyskamy efekt idealnego połysku na całej ścianie. Jest to trafiony wybór, jeśli mamy w domu czworonogi, które lubią ostrzyć pazurki. W tym przypadku trudno będzie im coś uszkodzić.

drzwi_01

 

  1. Drzwi z zabudową drewnianą

Ściany pokryte pięknym, naturalnym fornirem ze słoistą strukturą dodają wnętrzu ciepła, ale i szlachetnego charakteru, więc są często stosowane, by ocieplić surowe wnętrze. Naturalność materiału sprawia, że w takim wnętrzu zawsze będziemy czuć się komfortowo i łatwiej będzie nam wypocząć.

drzwi_02

  1. Drzwi wbudowane w ścianę

To bardzo minimalistyczne rozwiązanie, które pozwala ukryć drzwi w ścianie i pomalować całość jednym kolorem farby ściennej.

drzwi_03

Jak widać na powyższych przykładach, możliwości są rozległe. Możemy wykonać drzwi z zabudową ściany według własnego pomysłu i potrzeb. Takie rozwiązanie daje pole do popisu dla naszej kreatywności, a dzięki temu stworzymy nowatorski produkt, który będzie idealni zgrany z wnętrzem i dobrany tylko do naszego mieszkania.